Podobno nie ma skutecznej porady na to, żeby odnieść sukces. Moim zdaniem jest ich nawet kilka! Nie są to jakieś odkrywcze i przełomowe stwierdzenia, ale sprawdzają się we wszystkim: w rozwoju firmy, budowaniu własnej marki, tworzeniu produktów, świadczeniu usług. Jednym słowem są skuteczne przy realizowaniu się w każdej dziedzinie.

Jestem przekonana, że sukces może odnieść każda z nas! Trzeba tylko określić sobie cel, ciężko pracować, zaangażować się w to całym sercem, wykorzystać nadarzające się okazje i dotrzeć do odpowiednich ludzi. Jest to trudne, ale na pewno możliwe. Poniżej przedstawiam Ci 10 zasad sukcesu, których wprowadzenie w życie sprawi, że naprawdę zauważysz efekty swoich działań!

10 złotych zasad sukcesu


1. Nie czekaj na dobry moment

Nie ma czegoś takiego jak dobry moment. Jeśli marzy Ci się sukces w określonej dziedzinie i wiesz co chcesz osiągnąć to nie odkładaj swoich działań na lepsze czasy. Zapewniam Cię, że nigdy nie nadejdzie taki dzień, kiedy stwierdzisz „Dziś jest wspaniały dzień – pora zacząć realizować swój cel”. Im szybciej zaczniesz, tym szybciej do niego dojdziesz.

2. Ustal priorytety

Podejmując się jakichkolwiek działań musisz wiedzieć, co jest najważniejsze. Nie ma sensu poświęcać czasu na rzeczy, które są mało istotne i nie mają większego wpływu na pojawienie się efektów, które chcesz osiągnąć. Mając określony cel powinnaś pomyśleć, jakie rzeczy, działania są najważniejsze, aby go osiągnąć i całkowicie skupić na nich swoje myśli

3. Myśl perspektywicznie

Życie teraźniejszością jest świetne. Ale nie sprawdza się ani w drodze po sukces, ani w biznesie. Nie mając zarysu tego, gdzie chcesz być za pół roku, za rok, za pięć lat nie zajdziesz daleko. Powinnaś znać swoje działania nie tylko na dzień jutrzejszy, ale na kilka miesięcy do przodu. Chcąc osiągnąć sukces musisz dokładnie wiedzieć, w jakim miejscu będziesz, co będziesz robić i jak dalej możesz się rozwijać

4. Działaj innowacyjnie

Innowacyjność jest cenna. Zauważ, że dużo lepiej przyjmują się zupełnie nowe, świeże pomysły niż 10 wersja tej samej rzeczy. Odwzorowywanie tego, co istnieje nie ma zbytniego sensu szczególnie, jeśli chodzi o osiągnięcia biznesowe. Proponując ludziom identyczne rozwiązanie jak to, z którego korzystają obecnie możesz mieć pewność, że będą woleli zostać przy starym i sprawdzonym, bo to co chcesz im zaoferować i tak nie wniesie nic nowego do ich życia

5. Miej odważne plany

Im bardziej ambitne plany, tym więcej możesz osiągnąć. Nigdy nie przestawaj mierzyć daleko, nawet jeśli będąc w miejscu w którym jesteś obecnie wydaje Ci się to nierealne. Stawiając sobie wysoko poprzeczkę robisz więcej i działasz w bardziej przemyślany sposób, bo wiesz ile wysiłku musisz włożyć w to, żeby zrealizować swój plan

6. Ustal plan działania

Działanie bez planu to głupota. Jeśli naprawdę Ci na czymś zależy i w osiągnięcie tego musisz włożyć sporo pracy, to nie rób niczego w sposób nieprzemyślany, z doskoku. Zresztą nie posiadając planu trudno będzie Ci stwierdzić, co musisz zrobić, co załatwić, jakie etapy są konieczne. Pamiętaj, dobry plan to podstawa!

7. Nie zniechęcaj się

W drodze po sukces nie każdy pomysł wypali i nie każde „genialne rozwiązanie” okaże się skuteczne. Musisz się z tym liczyć już na starcie. Nie ma się co jednak zniechęcać niepowodzeniami. Ze wszystkiego można wyciągnąć lekcję, czegoś się nauczyć. Zniechęcanie się nigdy nie doprowadziło nikogo na szczyt!

8. Nie spoczywaj na laurach

Sposobem na to by ciągle piąć się w górę jest niezadowalanie się osiągniętymi już sukcesami i niezaprzestawanie ciągłego rozwoju. Osiągnęłaś już naprawdę dużo? To świetnie, pracuj dalej i planuj większe sukcesy!

9. Miej nad sobą dyscyplinę

Spokojnie, nie chodzi o to by chłostać się biczem 🙂 Musisz mieć kontrolę nad swoim lenistwem, marnowaniem czasu i dyscyplinować się do działania. Jasno wyznaczaj sobie, co musisz zrobić i trzymaj się tego. Nie ulegaj natrętnym myślom „nie chcę mi się”. Dyscyplina jest bardzo ważna, bez niej nie ma osiągnięć

10. Działaj każdego dnia

To bardzo ważne, żeby sobie nie odpuszczać. Na pewno znasz to doskonale, robisz sobie kilka dni totalnego lenistwa, a potem trudno zabrać się za cokolwiek. Każdego dnia rób chociaż jedną małą rzecz, która zbliży Cię do sukcesu. Bądź konsekwentna. To naprawdę popłaca.

Jeśli od jakiegoś czasu pomimo starań nie widzisz efektów swoich działań to postaraj się zastosować do moich powyższych 10 zasad. Wdróż je w życie i pilnuj, żeby przez kilka najbliższych miesięcy o nich nie zapomnieć. Po jakimś czasie daj mi znać, czy coś się zmieniło. Jestem przekonana, że tak właśnie będzie!

Mimo tych wszystkich zasad warto pamiętać, że są rzeczy, na które warto się przygotować, bo mogą nas zaskoczyć na każdym etapie naszej drogi po sukces. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.