Blisko od roku wymądrzam się na moim blogu i sama nie wiem dlaczego do tej pory nie podzieliłam się z Wami wiedzą i spostrzeżeniami osób posiadających większe doświadczenie w omawianych przeze mnie tematach. Dziś postanowiłam nadrobić te zaległości i podzielić się z Wami kilkoma naprawdę interesującymi artykułami stworzonymi przez inne blogerki.

O biznesie, przedsiębiorczości, rozwoju kariery mogłabym czytać codziennie. Bardzo mnie cieszy, że coraz częściej w polskiej blogosferze można odnaleźć naprawdę wartościowe treści w tym zakresie tematycznym. Powiem szczerze, nie jestem zwolenniczką kupowania różnego rodzaju magazynów i czasopism. Dla mnie trochę mija się to z celem, ponieważ równie interesujące artykuły można znaleźć w sieci. W dodatku za darmo. Oczywiście, miło jest usiąść wieczorem z dobrą gazetą w ręku. Ale nie oszukujmy się, przejrzymy ją raz, przeczytamy kilka tekstów, które najbardziej przykuły naszą uwagę i magazyn najprawdopodobniej wyląduje w koszu. Warto dodać, że te naprawdę wartościowe branżowe publikacje do najtańszych nie należą. Dlatego jestem bardzo zadowolona z faktu, że przybywa liczba osób, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na blogach. Warto z tego skorzystać!

W moim zestawieniu znalazły się artykuły dziewczyn, które czytam od jakiegoś czasu. Cenie sobie ich wiedzę i rzeczowe podejście do tematu. Nie chciałabym żeby poszczególne numery świadczyły o jakości treści, wszystkie są bardzo dobre i mogą okazać się naprawdę pomocne.

 Przeczytajcie koniecznie:

Czynności, których warto uczyć się od ludzi sukcesu – bardzo przyjemny artykuł. Magda wspomina między innymi o oszczędzaniu, wydajnej i efektywnej pracy, czy rezygnacji z bezsensownych pożeraczy czasu. Uważam, że w przytoczonych przez nią punktach jest wiele prawdy i zachęcam każdą z Was do wprowadzenia ich w życie, chociaż częściowo!

Co zrobić, gdy klient nie przeleje wynagrodzenia? – bardzo dobry merytorycznie tekst, który został stworzony we współpracy z Kancelarią Prawną. Dużo istotnych informacji popartych odpowiednimi artykułami z kodeksów. Jeśli któraś z Was miała problem z niewypłacalnymi klientami to serdecznie zachęcam do zapoznania się z treścią powyższego linka

Praca w domu – co robić, jak nie ma zleceń? – myślę, że część moich czytelniczek samodzielnie pracuje na swój rachunek. Zapewne każda freelancerka oprócz niewątpliwych zalet takiego rozwiązania, bardzo dobrze doświadczyła również dni, a może nawet tygodni, czy miesięcy, kiedy brakuje nowych zleceń. Agnieszka przytoczyła 10 naprawdę dobrych pomysłów na to, jak efektywnie i mądrze wykorzystać ten czas i stworzyć sobie szansę na pozyskanie nowych środków

Jak budować swoją markę za pośrednictwem Linkedin – czy któraś z Was posiada konto na tym portalu? Linkendin to miejsce, gdzie można przyciągnąć potencjalnych pracodawców. Jednak z tego co mi wiadomo wiele osób nie wykorzystuje w pełni możliwości tej strony. Ich profile są rzadko aktualizowane, brakuje na nich zdjęcia, czy informacji o ostatnim miejscu pracy. Zajrzyjcie na stronę Gosi i stwórzcie swoją profesjonalną wizytówkę w sieci!

Mam nadzieję, że polecone przeze mnie artykuły przypadną Wam do gustu. Sama dzięki wspomnianym tekstom dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy i odkryłam nowe możliwości. Namawiam Was do korzystania z dobrodziejstw Internetu. Gdy odpalicie przeglądarkę to pamiętajcie, że jest to nie tylko świetny sposób na rozrywkę, ale także na zdobycie naprawdę wartościowej wiedzy, rozwoju zainteresowań i poszerzania swojego światopoglądu.

Choć dopiero czwartek, to już dziś życzę Wam udanego weekendu! Z pewnością nie będziecie się nudzić, na każdy dzień znajdzie się coś do przeczytania 😀 Jeśli znacie inne dobre artykuły o podobnej tematyce to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu! 🙂