Są takie rzeczy o których nie powie Ci mama, czy najlepsza przyjaciółka. Nie mówiąc już o facecie. Uważam jednak, że bezwzględnie powinnaś je wiedzieć. Porozmawiajmy szczerze o byciu księżniczką, kobiecej i inteligencji i… o seksie. W końcu najlepiej czerpać wiedzę o każdej sferze życia. Zapraszam na luźny, ale mimo wszystko wartościowy wpis, dzięki któremu mam nadzieję zmienisz coś w swoim dotychczasowym życiu.

15 rzeczy, o których powinna wiedzieć każda kobieta

1. Idealni mężczyźni nie istnieją

Nie istnieją i już. Każdy ma jakieś wady lub cechy, które nie będą nam odpowiadać. Nie warto zmieniać kogoś na siłę, nie warto też szukać ideału bez skazy. Jeśli liczba pozytywnych cech jest znacznie większa od tych negatywnych, które w dodatku jesteś w stanie zaakceptować, to jest to człowiek dla Ciebie. Bajki o idealnych księciach z bajki są dla małych dziewczynek.

2. Inteligencja jest seksowna

Sprawdza się to zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Co z tego jeśli masz piękną buzie i wyrzeźbione ćwiczeniami ciało, jeśli nie można z Tobą porozmawiać na najróżniejsze tematy? Kobiety za bardzo koncentrują się na swoim wyglądzie zapominając, że atrakcyjność tkwi również w ich mądrości.

3. Dbanie o własny rozwój jest obowiązkowe

Nie wyobrażam sobie związku z facetem, która nie dba o samorozwój, a na miejscu mężczyzny na pewno nie chciałabym być z taką kobietą. Posiadanie własnych zainteresowań i potrzeby ciągłego ulepszania siebie to cechy, które czynią Cię ciekawym człowiekiem. Zarówno dla otoczenia, jak i dla samej siebie.

4. Mąż i dzieci nie są koniecznością

Wciąż niektóre z nas żyją w przekonaniu, że każda kobieta powinna spełniać się, jako żona i matka. Otóż nie każda. Jeśli zupełnie nie czujesz takiej potrzeby, to nie ma najmniejszego powodu dla którego miałabyś pełnić te role. Nie daj sobie wmówić, że bez tego nie będziesz prawdziwą kobietą. Mąż i dzieci na pewno jej z Ciebie nie zrobią.

5. Niezależność finansowa uszczęśliwia dużo bardziej niż bogaty mąż

Z przykrością muszę stwierdzić, że znam przynajmniej kilka kobiet (głównie w moim wieku), których priorytetem jest znalezienie sobie męża, który zapewni im pełne utrzymanie. I nie mogę zrozumieć co w tym dobrego. Taka zależność od czyichś pieniędzy jest przecież okropna! Wyobrażacie sobie prosić swojego faceta o kasę na krem, czy nowe buty? Własne, satysfakcjonujące dochody i pełna niezależność finansowa są tym, do czego zdecydowanie każda z nas powinna dążyć.

6. Poświęcanie się jest złe

I nie ważne dla kogo. Jeśli musisz poświęcać coś na czym bardzo Ci zależy (dalszą edukacje, możliwość zarobku, chęć przeżycia czegoś lub własne marzenia) to możesz być pewna, że nie jest to zdrowy układ. Nigdy nie masz pewności, czy dana relacja przetrwa próbę czasu. Czemu masz więc kiedyś żałować, że zrezygnowałaś z własnych celów?

7. Tupanie nogami w pewnych sytuacjach jest wymagane

Uczy się nas kobiety od najmłodszych lat żebyśmy były ciche, skromne i zgodne. W efekcie w dorosłym życiu często nie potrafimy sobie poradzić, jesteśmy nieasertywne, a przez to często cierpimy. Grzeczne, uległe kobiety to mit pokolenia naszych babć. W dzisiejszych czasach nie możemy się bać tupnąć nogą, gdy coś nam nie odpowiada. Nie jest to objaw złego wychowania, ale oczywistej walki o swoje prawa.

8. Emocje często są naszym największym wrogiem

Zdecydowana większość kobiet ma bardzo emocjonalny charakter. Łatwo ulegamy swoim nastrojom, można nas wyprowadzić z równowagi jednym zdaniem, a nie rzadko nawet doprowadzić do płaczu. Nie jest to jednak coś, co nam w życiu pomaga. Mimo, że większość z nas uważa taki stan rzeczy doskonałe wytłumaczenie na każdą naszą słabość, to powinnyśmy walczyć ze zbyt emocjonalnym podejściem. Szkodzimy tym nie tylko otoczeniu, ale przede wszystkim sobie.

9. Nie warto skazywać faceta na widoki, których nie musi oglądać

Być może nie powinnam się wypowiadać dopóki nie wyjdę za mąż i pewne rzeczy staną się niemożliwe. Póki co twierdzę, że podtrzymywanie swojej atrakcyjności niezależnie od stażu związku ma sens. Jeśli masz ochotę wejść partnerowi do łóżka w naolejowanych włosach, a rano ochoczo skoczyć za nim do łazienki i załatwić swoje potrzeby w trakcie, gdy będzie mył zęby, to może przemyśl to dwa razy. Są widoki, których nie musi oglądać

10. Postawa księżniczki się nie sprawdza

Nie umie ugotować obiadu, jest wiecznie niezadowolona i non stop rzuca fochy. Do tego cierpi na permanentną nieporadność życiową. Jest trochę jak facet, który non stop narzeka na swoją pracę i obraża się za każdy dowcip skierowany w jego stronę. Czy taka postawa może być atrakcyjna?

11. Idealna żona gotuje i sprząta – przynajmniej czasami

Pamiętam, że gdy byłam w gimnazjum, to dziewczyny wręcz chwaliły się tym, że nie potrafią nic ugotować, a sprzątaniem ich pokoju zajmuje się głównie mama. Nie wiem co to była za moda, ale prawdopodobnie miała pokazać, że jesteśmy całkowicie niezależne, wręcz wyzwolone i nie będziemy zajmować się rzeczami, które nie są warte zainteresowania tak ważnych jak my, nastolatek 😉 Te czasy już dawno minęły i uważam, że jeśli kobieta nie potrafi ugotować obiadu i posprzątać własnego domu to powinna się wstydzić. Bardzo mocno.

12. Postawione sobie cele są najlepszą motywacją do działania

Jeśli mamy cel, to mamy też najlepszą i najbardziej skuteczną motywację. Każda z nas powinna snuć ambitne plany i robić wszystko, by je zrealizować. Cele nadają sens życiu, sprawiają, że mamy ochotę wstać rano z łóżka i działać na pełnych obrotach. Warto je mieć w każdym momencie życia.

13. Marzyć należy w każdym wieku

Zauważyłam, że jest jakaś granica wiekowa, po której przekroczeniu część ludzi stwierdza, że nie warto już marzyć. Zapewne nie czytają mnie Panie po czterdziestce, czy po pięćdziesiątce (jeśli takie są, to proszę o komentarz!), ale może to być dobra rada na przyszłość. Nigdy nie warto rezygnować ze swoich marzeń. Niezależnie od wieku róbcie to, na co macie ochotę. Jeśli zechcecie po 60tce zapisać się na Uniwersytet lub zrobić prawo jazdy, to niech nic Was nie zatrzyma przed realizacją tego postanowienia!

14. Seks nie jest za karę

Wszystko wzięło się od słynnego kobiecego bólu głowy – wymówki, która pozwala wymigać się od obowiązku. Kobiety drogie, czerpiecie z seksu o wiele większą przyjemność niż mężczyźni. Nie jest to Wasz obowiązek, a coś z czego powinnyście się cieszyć. Nie zaspokajacie partnera, dbacie o własne poczucie przyjemności. A jeśli seks nie budzi w Was pozytywnych emocji, to najprawdopodobniej partner powinien iść do wymiany 😉

15. Nie warto porównywać się do innych

Nasza ulubiona czynność – porównywanie się do innych kobiet i to najczęściej takich, które uważamy za lepsze od siebie. Jaki ma to sens? Jeśli Wasza koleżanka/znajoma/”ulubienica” ma lepszą figurę, większy biust, czy lepiej płatną pracę, to nic z tym nie zrobicie. Możecie starać się ulepszać siebie i własne życie. Nie warto jednak zazdrościć, porównywać się, czy z rozpaczy rwać sobie włosów z głowy. Jeśli już musicie się do kogoś porównać to porównajcie się… do siebie sprzed paru lat. I dbajcie o to, by co roku wypaść lepiej.

Mam nadzieję, że spodobał Wam się taki luźny wpis. Uważacie, że są rzeczy, które warto dopisać do tej lisy? Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzach! Napiszcie też, co myślicie o moich 15 punktach, czy dla Was też są istotne?

Na koniec mały news dla tych, którzy nie śledzą mnie na Facebooku lub nie są zapisani na newsletter (do którego subskrypcji serdecznie Was zachęcam). Otóż w listopadzie ruszą zapisy na mój pierwszy e-kurs Zorganizuj swoje życie w 30 dni! Kurs będzie miał formę mailową. Zapisy będą trwały jedynie przez 2 tygodnie, więc nie przegapcie terminu! Więcej informacji podam Wam wkrótce.