Dzisiejszy wpis powstał w odpowiedzi na wyzwanie Andrzeja Tucholskiego z bloga Jest Kultura. Zwykle nie biorę udziału w tego typu akcjach, ale ta bardzo przypadła mi do gustu. Ideą Share Weeku jest polecanie blogów lub kanałów na YouTube, na których dobra jakość materiałów jest myślą przewodnią. Myślę, że jest to doskonały sposób na odkrycie wartościowych autorów, którzy mają ogromną wiedzę do przekazania. No to zaczynamy!

Chciałam podkreślić, że wszystkie moje propozycje to blogi, które czytam już od dłuższego czasu. Doskonale wiem co mogę na nich znaleźć i jakie działy szczególnie mnie interesują. I choć lubię odkrywać nowe miejsca w sieci, to najwięcej czasu spędzam na tych sprawdzonych stronach, gdzie autor nigdy nie zawodzi. Dobrze, teraz możemy przejść do sedna 🙂

Moje polecenia:

Biznesowe InfoBiznesowe Info – blog Agnieszki to ogrome źródło wiedzy dla tych, którzy chcieliby założyć własną firmę, rozpocząć zarabianie w Internecie, albo sprawić, że ich praca w domu będzie bardziej efektywna. Zawsze zaglądam tam z czystą przyjemnością wiedząc, że czas poświęcony na przeczytanie konkretnego artykułu na pewno nie będzie czasem straconym. To na blogu Agnieszki znalazłam kilka bardzo ciekawych porad oraz dowiedziałam się o co chodzi z tymi tajemniczymi kodami PKD, od razu poznając takie, które mogłabym kiedyś ewentualnie wykorzystać. Naprawdę polecam, nawet jeśli nie jesteście na etapie planowania własnego biznesu.

theownercoTheOwner&.Co – blog Kasi zawiera wszystko co chciałybyście wiedzieć o przedsiębiorczości. Na TheOwner&.Co znajdziecie artykuły dotyczące marketingu, organizacji, a także motywacji, która jest niezbędna w biznesie. Ostatnio Kasia przygotowała serię wpisów na temat tego, jak założyć własną stronę internetową. Poruszyła tam między innymi kwestię domeny, hostingu i wyglądu przygotowywanego miejsca. Polecam serdecznie! Dodam jeszcze, że Kasia była kiedyś bohaterką mojej serii Kobiety, które mnie inspirują i wiele osób, które po tym wywiadzie trafiło na jej bloga było pod wrażeniem 🙂

Blog Freelancerki

Blog Freelancerki – genialna strona dla wszytkich przyszłych i obecnych freelancerów. Gosia pisze dużo o rozwoju, tworzeniu osobistej marki, doborze zleceń, cechach, które są istotne jeśli chcecie podjąć pracę w domu i o wszystkich tajnikach freelanceringu. Godna polecenia jest seria Supermenki, gdzie autorka przedstawia wywiady z kobietami, które są aktywne, kreatywne i działają z wielką pasją.

Kameralna

Kameralna – blog Doroty to typowy blog lifestylowy. Znajdziecie tam artykuły dotyczące zdrowego stylu życia, motywacji, podróży, czy urządzania wnętrz. Ostatnio jest tam także coraz więcej wpisów na temat fotografii. Mogę Was jednak zapewnić, że każdy artykuł jest przemyślany i wartościowy. Ostatnio Dorota dodała kategorię Between Us, która ma zrzeszać czytelników i blogerów. Niezwykłą jakość Kameralnej stanowią przepiękne zdjęcia, od których po prostu nie można oderwać oczu!

Time for Busieness

Time for Business – to jedyny w moim zestawieniu kanał na YouTube. Iza jest właścielką pierwszego w Polsce salonu depilacji. Na podstawie własnego biznesu udziela porad dla kobiet, które chciałyby założyć lub rozwinąć własną firmę. W swoich odcinkach porusza tematykę efektywnego marketingu, relacji z klientem, sprzedaży, a także recenzuje książki, które będą pomocne dla osób zainteresowanych własną działalnością. Ostatnio Iza zaczęła serię Położyłam biznes, w ramach której zaprasza kobiety, które opowiadają o błędach jakie popełniły na swej przedsiębiorczej drodze i wnioskach, jakie dzięki temu wyciągnęły. Poza tym warto wspomnieć, że Izabella jest przesymapatyczną, piękną kobietą, której naprawdę przyjemnie się słucha.

To już wszystkie propozycje jakie przygotowałam dla Was w ramach zestawienia. Oczywiście zachęcam Was do udziału i podzielenia się z czytelnikami blogami, które uważacie za szczególnie wartościowe. Pamiętajcie, że myślą przewodnią jest jakość, a nie popularność autora. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat Share Week 2015 to odsyłam Was do artykułu Andrzeja.

Jakie są Wasze ulubione wartościowe blogi/kanały na YouTube? Dlaczego właśnie one?