Ostatnie dni, a w szczególności weekend spędzony w Gdyni (SeeBloggers zaliczone, relacja tutaj) były dla mnie bardzo intensywne. Musiałam sporo załatwić i być na bieżąco z wieloma sprawami. Konieczność skomponowania w miarę minimalistycznego bagażu i wielozadaniowość jaką chciałam w tym czasie utrzymać sprawiły, że bardzo doceniłam technologiczne rozwiązania, które na co dzień mi towarzyszą. Dziś opowiem Wam o tym, w jaki sposób korzystam z mojego ulubionego urządzenia – iPada Mini tak, aby ułatwić sobie codzienną pracę i zdradzę dlaczego zdecydowałam się na takie akurat rozwiązanie.

Zacznę od tego, że posiadanie tego typu sprzętów nigdy nie wydawało mi się czymś koniecznym. Korzystałam głównie z laptopa oraz smartfona i przez długi czas naprawdę mi wystarczały. Sytuacja jednak zmieniła się, gdy ponad rok temu zaczęłam prowadzić bloga. Wtedy zaczęło mi zależeć na ciągłej mobilności i sprzęcie, który ułatwi mi pracę. Choć na rynku z roku na rok pojawia się coraz więcej marek proponujących swoje rozwiązania to tak jak wspomniałam zdecydowałam się na iPada Mini. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że nie tylko jest niewielki, poręczny i bardzo intuicyjny, ale co najważniejsze nigdy mnie nie zawiódł.

iPad Mini

Największą jego zaletą jest to, że dzięki niewielkim rozmiarom mogę mieć go zawsze przy sobie. Mieści się w praktycznie każdej torebce, a przy tym nie czuję, że cokolwiek dźwigam. Blogowanie, czy prowadzenie biznesu wymaga od nas ciągłej możliwości notowania: czy to pojawiających się pomysłów, czy też informacji, o których nie możemy zapomnieć. I choć naprawdę lubię tradycyjne notatniki to nie zawsze zdają one egzamin. Po pierwsze zwykle mam problem z szybkim znalezieniem długopisu, który zawierusza się w stercie innych rzeczy w torebce. Po drugie pisząc coś niejednokrotnie muszę mieć dostęp do Internetu i nie widzę za bardzo sensu czytania i notowania w dwóch różnych miejscach. No właśnie, Internet! IPad jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem, w czasie podróży, czy na spotkaniu, gdy zależy mi na stałym połączeniu z siecią. Oczywiście można korzystać z telefonu, ale dla mnie odpisywanie na maile, przy pomocy małego ekranu to prawdziwa katorga. Jeśli prowadzicie swój biznes w każdej chwili będziecie mogły zrobić notatki z rozmowy z klientem, zajrzeć na swoją stronę firmową, czy przejrzeć zakończone aukcje w swoim sklepie internetowym. Zapewniam, że będzie to dużo bardziej komfortowe niż przy użyciu telefonu!

Jeśli jesteście posiadaczkami któregoś z modeli iPada to chętnie podzielę się z Wami aplikacjami, z których często korzystam i które mogą być dla Was przydatne szczególnie, jeśli chcecie czuwać nad swoim biznesem.

Smart Office 2 – wszystko czego potrzeba do tworzenia i edycji dokumentów w jednym miejscu. Bez problemu możecie tu także stworzyć arkusze kalkulacyjne. Wygląd nie jest może zbytnio zachwycający, ale w tym przypadku najważniejsza jest przecież funkcjonalność. Smart Office 2 umożliwia także drukowanie dokumentów przy użyciu AirPrint.

Moxtra – narzędzie pozwalające na pracę grupową w czasie rzeczywistym. Możemy stworzyć czat, przesyłać notatki, zdjęcia, a nawet rysować szkice. Wszyscy uczestnicy danej grupy mogą na bieżąco śledzić nasze działania i wprowadzać swoje zmiany. Przydaje się zwłaszcza podczas podróży.

Beesy – aplikacja do tworzenia notatek podczas spotkań biznesowych. Przy jej pomocy nie tylko zapiszesz istotne informacje, ale i stworzysz listę zadań, zaplanujesz kolejne wydarzenia, ale także określisz swoje cele i projekty. Każde z zadań możesz oznaczyć, jako pilne, niepilne, ważne lub nieważne. To na pewno wpłynie na Twoją produktywność.

iPad

Czy Wy także jesteście zwolenniczkami iPadów? Tak jak już wspomniałam ja moją mini wersję lubię przede wszystkim za niewielkie rozmiary i wagę, funkcjonalność oraz niezawodność. Nie tylko pomaga mi przy prowadzeniu bloga, ale także jest świetnym narzędziem do rozrywki. Warto dodać, że wersja mini jest relatywnie tania, więc wcale nie trzeba przeznaczyć ogromnego budżetu na kupno takiego sprzętu. Jeśli zdecydujecie się na zakup to polecam uczynić to w sklepie iSpot. Nie tylko będziecie miały pewność, co do oryginalności swojego sprzętu, ale także będziecie mogły korzystać z naprawdę dobrego serwisu. Dodatkowo obsługa w tych sklepach jest naprawdę przyjemna, więc jeżeli nie macie pewności, co do modelu, albo nie znacie się na dostępnych funkcjach to pracownicy na pewno doradzą Wam coś, co spełni Wasze oczekiwania. Warto wspomnieć, że jeżeli jesteście studentami lub pracujecie w różnego rodzaju instytucjach naukowych to możecie liczyć na zniżkę edukacyjną. Dodatkowo możecie tam kupić całą gamę akcesoriów do wszystkich rodzajów produktów Apple, które nie tylko będą cieszyć Wasze oczy, ale także sprawią, że sprzęt stanie się jeszcze bardziej funkcjonalny.

Jeśli chcecie zobaczyć w jaki jeszcze sposób iPad może przydać się w Waszym biznesie to koniecznie zajrzyjcie na stronę http://ispot.pl/s,ipad-biznes.

Wpis ten powstał we współpracy z firmą iSpot.

A co pomaga Wam w prowadzeniu biznesu i blogowaniu? Macie jakieś ulubione urządzenia?