Lubicie ciekawe inicjatywy, w trakcie których można poznać osoby z podobnymi marzeniami, pasjami, czy problemami? W ramach kolejnego wpisu z serii Kasia testuje chciałabym przedstawić Wam nowe przedsięwzięcie skierowane do kobiet, które chcą rozwijać swój biznes i korzystać z wiedzy bardziej doświadczonych przedsiębiorców. Mowa tu o Akademii Wenusjanki. Przeczytajcie koniecznie, nawet jeśli na co dzień zdobywacie wiedzę wyłącznie za pośrednictwem blogów, książek, czy webinarów! Może po wakacjach pora na małą odmianę?

Pamiętam, że jako nastolatka chętnie wyszukiwałam wiadomości na temat przedsiębiorczych kobiet, które gościły w aktualnie oglądanych przeze mnie programach telewizyjnych. Nie mogłam wyjść z podziwu, kiedy dowiadywałam się, że kobiety te nie tylko prowadzą własne biznesy, ale także angażują się w różne ciekawe inicjatywy, prowadzą własne wydarzenia, czy spotkania networkingowe, a dodatkowo wspaniale sprawdzają się w rolach żon i matek! To było dla mnie naprawdę niesamowite i skrycie marzyłam, że kiedyś dołączę do ich wspaniałego grona 🙂

Dzisiaj, choć sama prowadzę własny biznes, nadal podziwiam dokonania kobiet, które na każdym kroku zachwycają mnie swoją kreatywnością i ogromną chęcią działania. Od dawna bacznie obserwuję poczynania kilku z nich. Do grona kobiet, które szczególnie podziwiam należy między innymi Agata Dutkowska, założycielka Latającej Szkoły, Gabriela Kuca, właścicielka Kobiecej Siły, którą miałam okazję poznać osobiście podczas naszego wywiadu, a także Anita Kijanka, twórczyni Wenusjanek, czyli cyklicznych konferencji dla kobiet biznesu.

Wiecie jak bardzo lubię wszelkie kobiece inicjatywy. Miałam taki okres, kiedy regularnie, przynajmniej dwa razy w miesiącu uczestniczyłam w tego typu eventach. Z każdego z nich wynosiłam coś innego: wiedzę, inspirację, nowe kontakty, pomysły na rozwój swojego biznesu. Dzięki takim spotkaniom doceniłam moc networkingu i nauczyłam się lepiej opowiadać o tym co robię i w czym mogę pomóc. Bardzo polubiłam też wszelkie prelekcje! Może wyda się to dziwne, ale kiedyś nie przepadałam za takim biernym słuchaniem monologów. Teraz ogromnie się cieszę na dawkę praktycznej wiedzy, a gdy widzę znajome nazwisko na liście prelegentów, to wprost nie mogę doczekać się wystąpienia! 🙂

Czym jest Akademia Wenusjanki?

Przy okazji mojego wywiadu, który został opublikowany na stronie Anity Kijanki dowiedziałam się, że od września startuje nowy projekt stworzony pod jej skrzydłami – Akademia Wenusjanki. Przyznam szczerze, że bardzo mnie to zaciekawiło i postanowiłam prędko Wam donieść o tym wydarzeniu! Akademia Wenusjanki to cykl dwudniowych szkoleń przeznaczonych dla przedsiębiorczych kobiet. W co drugi weekend w gronie 15-20 osób można będzie zdobyć wiedzę z zakresu budowania marki osobistej,  tworzenia modelów biznesowych, sprzedaży w Internecie, efektywnego zarządzania zespołem i budżetem firmy, a także innych wartościowych tematów. Co ważne szkolenia będą prowadzone przez praktyków biznesu. Wśród trenerów znajduje się między innymi Anita Kijanka, Agata Chmielewska i Michał Olszewski. Uważam, że jest to szczególnie ciekawa opcja dla kobiet, które rozpoczynają własną działalność lub chcą wejść na nieco wyższy poziom ze swoim biznesem.

Spotkania Wenusjanek są prowadzone na bardzo wysokim poziomie, więc jestem przekonana, że z Akademią będzie podobnie 🙂 Każda z uczestniczek otrzyma dostęp do wszystkich materiałów i nagrań oraz certyfikat z ukończenia kursu. Zależnie od potrzeb można skorzystać z pakietu 1, 3, 5, 7 i 10 szkoleń. Do końca sierpnia trwa promocja w trakcie której decydując się na zakup wybranego szkolenia wraz z koleżanką zaoszczędzicie 300 złotych, myślę, że to dobry moment żeby skorzystać, jeśli któraś z Was ma ochotę na dawkę nowej wiedzy. Więcej na temat harmonogramu szkoleń i ich programu dowiecie się ze strony Akademii Wenusjanki. Sama żałuję, że nie będą one organizowane nieco bliżej, obecnie wyjazd do Warszawy trochę mi nie po drodze, bo mam mnóstwo innych planów i zobowiązań.

Dlaczego warto zdobywać wiedzę poza domem?

Wiem, że wygodnie siedzi się w fotelu lub własnym łóżku bez pośpiechu kartkując ciekawą książkę. Wiem też, że fajnie zapisać się na webinar, a potem usiąść wieczorem z gorącą herbatą i słuchać przy okazji scrollując Fejsa (tak, wiem, że tak robicie!). Zdobywanie wiedzy poza domem ma jednak mnóstwo zalet! Po pierwsze, pozwala się skupić wyłącznie na tym, co tu i teraz. Po drugie, wymusza na nas automatyczne wykonywanie ćwiczeń przeprowadzanych przez prowadzących (a wszyscy wiemy, że w domu różnie z tym bywa). Po trzecie, daje możliwość do nawiązania kontaktów biznesowych i poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. A to bardzo ważne, szczególnie wtedy, gdy na co dzień pracujecie we własnych czterech ścianach. A poza tym na wszelkiego rodzaju szkoleniach po prostu jest fajnie! Można wypić dobrą kawę w ciekawym towarzystwie i oderwać się na chwilę od codziennych zmartwień.

Dlatego co jakiś czas pewno będę Was informować o takich godnych polecenia akcjach. Wiem, że po mojej rekomendacji kilka z Was wybrało się na wykład motywacyjny Łukasza Jakóbiaka, z czego bardzo się cieszę! Namawiam Was serdecznie do tego, byście chociaż kilka razy w roku wybrały się na szkolenie, wykład, czy spotkanie networkingowe i na chwilę zupełnie zmieniły swoje otoczenie. Gwarantuję, że wrócicie z nową energią, motywacją i pomysłami!

Co myślicie o Akademii Wenusjanki? Jakie inicjatywy kobiece znacie i lubicie? Jakie kobiety są dla Was inspiracją?