Szaleństwo świątecznych wyprzedaży udziela się prawie każdemu. Widząc krzyczące do nas przeceny masowo kupujemy rzeczy, których tak naprawdę w ogóle nie potrzebujemy. To że niska cena działa na wyobraźnie konsumentów wiadomo nie od dziś, dlatego zanim wybierzesz się na łowy dowiedz się, co  warto kupić podczas wyprzedaży, abyś skorzystała na tym nie tylko Ty, ale także Twój biznes!

Przede wszystkim przed rozpoczęciem jakichkolwiek zakupów (nie ważne, czy stacjonarnych, czy tych przez Internet), warto zrobić sobie listę rzeczy, o których od dawna myślimy, ale ich regularna cena póki co zawsze była dla nas lekko odstraszająca. Jeśli masz skłonności do przepuszczania dużych kwot lepiej z góry załóż sobie budżet, jaki chcesz przeznaczyć na tegoroczne wyprzedaże. Potem wystarczy konsekwentnie trzymać się listy. Proste, prawda? 😉

Jakie rzeczy warto kupować podczas wyprzedaży?

Nie oszukujmy się, kolejne buty w szafie nie zaszkodzą. Podczas obniżek warto jednak zachować zdrowy rozsądek, tak aby nie wyjść ze sklepu z pięcioma niemal identycznymi ubraniami. Jeśli chcesz wykorzystać atrakcyjne ceny, to warto zaopatrzyć się w rzeczy, które będą naprawdę przydatne. Poniżej przedstawiam Ci listę kilku pozycji, jakie warto mieć na uwadze podczas tegorocznych łowów zakupowych.

Książki branżowe i rozwojowe

Książki w naszym kraju do szczególnie tanich nie należą (w porównaniu z innymi, dużo mniej przydatnymi rzeczami), dlatego regularne kupowanie interesujących pozycji może nieco nadszarpnąć nasz budżet. Warto więc wykorzystywać wszelkie obniżki i wtedy zaopatrywać się w wartościowe lektury. Sama od dawna prowadzę listę książek, które chciałabym kiedyś przeczytać, dlatego w trakcie wyprzedaży z łatwością mogę sprawdzić, którą z nich można dostać w lepszej cenie. Tak było ostatnio przy okazji Black Friday, kiedy zakupiłam kolejną książkę Kamili Rowińskiej „Zasługujesz na sukces” (którą swoją drogą bardzo polecam!) bez kosztów wysyłki 🙂

Szkolenia – zarówno te stacjonarne, jak i online

Wiele szkoleń, które są stale lub cyklicznie dostępne w okresie Świąt zyskuje bardzo przyjemną dla portfela cenę. Jeśli na co dzień nie możesz sobie pozwolić na wydatek rzędu kilkuset (czy kilku tysięcy) złotych, to koniecznie zorientuj się, czy nie można zakupić ich teraz nieco taniej. Dodatkowo wiele szkoleń w czasie wyprzedaży sprzedawanych jest w atrakcyjnych pakietach, w ramach których można nabyć książki, czy inne, uzupełniające szkolenia.

Usługi, które pozwolą Ci rozwinąć swoją działalność

Wielu przedsiębiorców w okresie świątecznym decyduje się na obniżkę cen swoich usług. To doskonały moment żeby skorzystać z różnego rodzaju konsultacji, pomocy grafika, specjalisty od social media, czy innych osób, które są w stanie wesprzeć nasz biznes i wznieść go na wyższy poziom. Nie ma chyba lepszego sposobu na wykorzystanie wyprzedaży, bo taki zakup będzie procentował przez kolejne lata!
 

Dobre gatunkowo rzeczy na spotkania i eventy biznesowe

Żeby nie było, że całkowicie ominęłam tu kwestię ubrań, czyli tego, co my kobiety lubimy najbardziej 😉 Świąteczne wyprzedaże to doskonały moment na to, by zaopatrzyć się w dobre jakościowo koszule, sukienki, marynarki, spódnice, spodnie, czy buty, które przydadzą nam się w czasie przyszłorocznych spotkań i eventów biznesowych. Wiadomo, że podczas takich wydarzeń chcemy wyglądać i czuć się wyjątkowo dobrze, dlatego warto przynajmniej w tym okresie zainwestować w wysokogatunkowe ubrania. Dobry wizerunek też jest ważny!

Wyjazdy i pakiety SPA

Własny biznes bardzo często wiąże się z kompletnym brakiem czasu. Niestety cierpi na tym nasze samopoczucie, zdrowie, humor i wszelkie relacje. Atrakcyjne obniżki cenowe warto więc wykorzystać na coś, co zapewni nam naprawdę wspaniały relaks i sprawi, że pozbędziemy się stresu i ciągłego napięcia. Polecam Wam przede wszystkim przyjrzenie się różnego rodzaju ofertom wyjazdów (tych krajowych i zagranicznych) oraz pakietom SPA, które w tym okresie bywają naprawdę bardzo atrakcyjne. Trzeba jednak uważać, by nie naciąć się na oferty, które tylko z pozoru wydają się wyjątkową okazją. Zapewniam jednak, że w dobry odpoczynek naprawdę warto zainwestować, a jeśli możemy przy tym oszczędzić kilka groszy, to jest to najlepszy prezent, jaki możemy sobie sprawić!

Mam nadzieję, że moja lista pomoże Wam w podjęciu przemyślanych decyzji zakupowych 🙂 Korzystając z okazji chciałam Wam życzyć rodzinnie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia, cudownej atmosfery, chwili na refleksję, dużo wypoczynku, wielu pyszności na wigilijnym stole i tego, byście w przyszłym roku spotkali sie wyłącznie w większym gronie! Nie mogę uwierzyć, że to już koniec roku! Mam nadzieję, że miniony czas był dla Was naprawdę wspaniały i macie już wiele planów na nadchodzący 2017 🙂 Wesołych Świąt!