Uwielbiam otaczać się osobami mądrzejszymi od siebie. Dużą przyjemność sprawia mi czerpanie wiedzy od ludzi, którzy w jakieś konkretnej dziedzinie zaszli dużo dalej niż ja. Uważam, że niezależnie od tego na jakim etapie jesteśmy, zawsze możemy dowiedzieć się więcej i nigdy nie powinniśmy przestawać się uczyć. Dzisiaj przedstawiam Wam trzy osoby z blogosfery, od których warto się uczyć i dzięki którym regularnie zdobywam mnóstwo nowej wiedzy.

Pamiętam jak jeszcze cztery lata temu czytałam blogi wyłącznie dla rozrywki. Głównie były to strony o modzie, kosmetykach i pielęgnacji włosów. Sytuacja zaczęła się zmieniać, gdy zainteresowałam się tematyką rozwoju osobistego. Wtedy właśnie znalazłam blogi, dzięki którym mogłam zdobyć genialną wiedzę. I nie było jak na szkoleniach, mogłam siedzieć we własnym domu, z kubkiem herbaty w ręku i przyswajać kolejne rzeczy wtedy, gdy miałam na to ochotę. Bardzo mi się to spodobało! Około rok później bardzo bliski stał mi się temat dotyczący blogowania i własnego biznesu. Wtedy właśnie znalazłam niezliczoną ilość stron o tym, jak rozwinąć własną markę, jak się promować, czego unikać. Z czasem odkryłam blogi trzech osób, które obecnie są dla mnie guru, jeśli chodzi o rozwój własnego miejsca w sieci, tworzenie własnych produktów, sprzedaż i pomnażanie zysków. Każdą z tych osób cenię za coś innego, choć wszystkie dostarczają mi wiedzy w podobnej tematyce.
Ariadna Wiczling

Ariadna Wiczling

www.ponitceariadny.pl

Jedyna kobieta w moim zestawieniu. Ariadnę odkryłam stosunkowo niedawno i kompletnie wkręciłam się w prowadzone przez nią webinary! Zawsze są bardzo merytoryczne. ciekawe i dostarczają naprawdę użytecznej wiedzy o wszystkim co związane z e-biznesem. Wskazówki, które podaje zawsze wprowadzam na bieżąco. Jeśli dowiaduję się o jej kolejnym webinarze, to za każdym razem rezerwuję sobie wolny wieczór i wiem, że będzie to czas świetnie wykorzystany. Ariadna to jedyna osoba, po której wystąpieniach zawsze mam co najmniej trzy strony notatek! Jeśli potrzebujecie wiedzy na temat tworzenia własnych kursów, promocji na Facebooku itp. to koniecznie zapiszcie się na przynajmniej jedno z nich. Ariadna nagrywa też podcasty, ale w jej wykonaniu zdecydowanie wolę formę wideo, gdzie przedstawia prezentację, a potem odpowiada na zadane przez uczestników pytania.
Michał Szafrański

Michał Szafrański

www.jakoszczedzacpieniadze.pl

Michała i jego blog Jak Oszczędzać Pieniądze zna chyba każdy. Jest niepodważalnym autorytetem w zakresie oszczędzania i inwestycji. I choć ta główna tematyka nie do końca mnie interesuje (ze wszystkimi kwestiami finansowymi radzę sobie naprawdę dobrze i oszczędzać też potrafię) to na blogu Michała znalazłam do tej pory mnóstwo interesujących treści związanych z efektywnym prowadzeniem bloga, zarabianiem, sprzedażą kursów, organizacją pracy itp. Nie skłamię jeśli powiem, że uwielbiam każdą proponowaną przez niego formę: zarówno merytoryczne artykuły, jak i doskonałe podcasty (Michał był pierwszą i jak na razie właściwie jedyną osobą, która przekonuje mnie do ich słuchania), czy nagrania wideo (których niestety jest niewiele, ale zawsze chętnie oglądam wszelkie relacje z wykładów i konferencji w których brał udział). Miałam też okazję posłuchać jego wystąpienia na żywo i również byłam zachwycona tym co przygotował. Nie wspominając już o tym, że jego spokojnego głosu mogłabym słuchać godzinami! Uwielbiam to, że Michał zawsze ma dużo do powiedzenia, nie boi się poruszać niewygodnych tematów i śmiało wyraża swoje zdanie, często odmienne od swoich współrozmówców. Jeśli interesuje Was tematyka domowego budżetu, źródeł pasywnego dochodu, ograniczania wydatków i własnej działalności, to koniecznie zajrzyjcie na jego bloga!
Bartek Popiel

Bartek Popiel

www.liczysiewynik.pl

Bloga Bartka czytam zdecydowanie najdłużej. Najpierw przepadłam w jego tekstach o rozwoju osobistym, teraz z ogromną przyjemnością przyswajam wszystko to, co dotyczy rozwoju własnego biznesu. Jestem wielką fanką jego artykułów, nagrań wideo, a także szkoleń, które jeszcze do niedawna regularnie prowadził. Cenię w nim niesamowitą wiedzę, cięty język i to, że chętnie dzieli się swoją pracą „od kuchni” nie ukrywając przy tym swoich błędów i porażek. Znamy się osobiście i mogę z pełną świadomością powiedzieć, że w życiu „realnym” Bartek jest taką samą osobą, jaką można go poznać w sieci. Lubię to, że nie pozuję na poważnego eksperta, jest naturalny, ma ogromny dystans do siebie, a przy tym potrafi przekazać ogrom rzetelnej wiedzy. Jeśli jesteście na etapie rozwoju własnej działalności, to czeka na Was mnóstwo świetnych treści!

A kto jest Waszym guru blogosfery i dlaczego? Namawiam Was do stworzenia własnych wpisów, gdzie przedstawicie trzy osoby od których uwielbiacie się uczyć. Będzie to doskonałe źródło inspiracji dla Waszych czytelników, którzy tak jak Wy, interesują się podobną tematyką. Oczywiście każda z zaprezentowanych osób może być dla Was autorytetem w zupełnie innej dziedzinie! Będzie mi bardzo miło, jeśli w mediach społecznościowych oznaczycie ten wpis hasztagiem #gurublogosfery, tak abym mogła znaleźć Wasze artykuły, a także po to, żeby inne osoby mogły bez problemu do Was trafić. Jeśli temat się przyjmie, to za jakiś czas z przyjemnością stworzę zestawienie guru z wybranych dziedzin 🙂