Zaczął się październik, a ja zapraszam Was na pełne odkryć podsumowanie zeszłego miesiąca. Mimo, ze chwilami czułam się jakbym siedziała na karuzeli uważam, że wrzesień był naprawdę dobrym i owocnym miesiącem. Mam dla Was jedno edukacyjne odkrycie, widok, który zapiera dech w piersiach, obszerny wywiad oraz kilka innych wspomnień i ciekawostek. Miłej lektury!

Praca

Wrzesień był niesamowicie wymagającym miesiącem. W związku z przygotowaniami do wyjazdu, musiałam załatwić wiele spraw, których nie chciałam kontynuować tutaj, na Majorce. Ogrom czasu spędziłam na zamykaniu projektów, które do tej pory przeciągały się z miesiąca na miesiąc. Oprócz tego doszło mi sporo nowych obowiązków, które sprawiły, że w minionym miesiącu praktycznie nie odchodziłam od komputera, nie wspominając o tym, że kompletnie zapomniałam, jak to jest mieć czas wolny. Ostatnie dwa tygodnie września przypominały już istną walkę z czasem, na szczęście wszystko udało się rozwiązać pomyślnie i większość rzeczy zdążyłam zakończyć na czas.

Edukacja

Jeśli obserwujecie mojego bloga od dłuższego czasu, to wiecie, że staram się w miarę możliwości czasowych stale szlifować swój angielski. Mistrzem jeśli chodzi o ten język nie jestem i wcale się z tym nie kryję, choć nie uważam też by był to powód do dumy. Zwykle do nauki angielskiego wykorzystywałam różnego rodzaju aplikacje (moja ulubiona to Duolingo), czy podręczniki z płytami. Teraz postanowiłam spróbować czegoś zupełnie innego. Prawda jest taka, że aby nauczyć się dobrze języka, trzeba się z nim regularnie oswajać, na przykład czytając lub słuchając treści, które nas interesują.

We wrześniu sięgnęłam po Business English Magazine. Jest to świetna pozycja dla osób, które chcą szlifować angielski, ucząc się jednocześnie zwrotów przydatnych w biznesie i miło spędzając czas. Artykuły zawarte w magazynie nie są zbyt długie, a pod każdym z nich znajduje się użyteczny słowniczek. Rzeczą, która bardzo mnie urzekła to to, że każde przetłumaczone słówko, czy też zwrot ma nadany odpowiedni numerek, przez co wyszukiwanie go w słowniku jest dużo szybsze. Muszę zaznaczyć, że posiadam zarówno standardowy numer magazynu z okresu lipiec/sierpień, jak i wydanie specjalne i oba te wydania dość mocno się różnią. W pierwszym z nich tematyka artykułów nawiązuje do codziennych kwestii i wydarzeń. W numerze, który posiadam, można poczytać między innymi o bitwie tytanów, takich jak Apple, Samsung i Xiaomi, o nowej funkcji Facebooka, czy też o popularnych ostatnio kolorowankach dla dorosłych. Na końcu magazynu można natomiast znaleźć kilkustronicowy test językowy. W wydaniu specjalnym tematyka artykułów jest już stricte biznesowa i znajdziemy tam artykuły poruszające między innymi tematykę sprzedaży, skutecznej negocjacji, czy właściwej prezentacji. Oczywiście na końcu również są testy.

Mogę Wam serdecznie polecić Business English Magazine, myślę, że będzie to dobra opcja na jesiennie wieczory, a przy okazji ciekawa alternatywa dla zwykłych magazynów. Jeśli jesteście zainteresowane taką formą poszerzania swojego słownictwa, ale nie szlifujecie obecnie angielskiego, to nic straconego. Z tego co widziałam wydawnictwo Colorful Media posiada w swojej ofercie również magazyny w językach niemieckim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim. Ponadto jest też magazyn w języku angielskim o tematyce ogólnej (English Matters). Możecie je zakupić zarówno w Empiku, jak i bezpośrednio na stronie wydawnictwa, decydując się na pojedynczy numer lub prenumeratę.

business-english- magazinebusiness-english-magazine

Wypowiedzi gościnne

Na początku września na stronie Anity Kijanki, założycielki Wenusjanek, inicjatywy skierowanej do aktywnych kobiet ukazał się wywiad ze mną. W trakcie rozmowy opowiedziałam trochę o swoich zainteresowaniach, motywacji do dzielenia się wiedzą,  a także o swoich produktach i planach na przyszłość. W zeszłym miesiącu moja wypowiedź znalazła się również w artykule na temat grup facebookowych, jako narzędzia biznesowego, który pojawił się na blogu Akademia Kreatorek.

Prywatnie

Najważniejszym wydarzeniem z minionego miesiąca była oczywiście przeprowadzka na Majorkę. Noc przed wylotem praktycznie nie mogłam spać. Ciągle myślałam o tym, jak tu będzie, czy prognozowana pogoda się sprawdzi i czy mieszkanie, będzie faktycznie takie, jak nas zapewniono. Nie obyło się też bez małych komplikacji. W związku z ogromną mgłą nad Krakowem nasz lot był opóźniony o godzinę, podróż autokarem do miejsca docelowego też trwała znacznie dłużej niż myśleliśmy i w rezultacie zamiast o 13 w naszym apartamencie zagościliśmy dopiero ok. 18, totalnie wymęczeni i piekielnie głodni. W końcu na nogach byliśmy już od 6 rano. Jednak widok jaki ujrzeliśmy po otwarciu drzwi od mieszkania wynagrodził nam wszystko. Był po prostu idealny! Do tej pory zachwycam się nim każdego ranka 🙂

mallorca-cala-millorsangrita

Wpisy na blogu

Jak przekonać bliskich, że praca na własny rachunek ma sens? – wiem, że wiele kobiet regularnie słyszy pytania o to, kiedy wreszcie pójdą do „normalnej” pracy. Dla ich bliskich własny biznes jest bardziej fanaberią, niż godnym zaufania sposobem na życie. Przekonywać takie osoby, że jest inaczej? A może po prostu robić swoje? Odpowiedź znajdziecie w tym wpisie.

Nawyki, które odmieniły moje życie – wbrew pozorom nie ma tu nic o zdrowym stylu życia, sporcie, czy wcześniejszym wstawaniu. Postanowiłam przedstawić Wam 8 naprawdę bardzo życiowych nawyków, które sprawiły, że w ciągu kilku ostatnich lat moje życie życie zmieniło się diametralnie.

Jak przetrwać sezon ogórkowy w biznesie? Skuteczne sposoby – na szczęście sezon ogórkowy mamy już za sobą, jednak zestaw sposobów na przetrwanie martwego okresu w biznesie zawsze warto mieć pod ręką!

Przeprowadzam się na Majorkę! – wpis, który wzbudził mnóstwo Waszych emocji i doskonale przybliżył sytuację, w której jestem obecnie. Swoją drogą po powrocie przygotuję kolejny artykuł i już mogę Wam zdradzić, że moje plany na pracę tutaj, były zdecydowanie zbyt ambitne 😉

Kasia testuje: Akademia Wenusjanki – Akademia Wenusjanki to nowy projekt realizowany pod skrzydłami Wenusjanek. Tym razem chodzi nie tyle o spotkania w miłym towarzystwie, co o czysto biznesową edukację! Szkolenia cały czas są realizowane, więc warto zerknąć.

Wczoraj na fanpage’u ukazał się pierwszy post z serii #biznespodpalma. Zerknijcie koniecznie i przeczytajcie o moich wrażeniach związanych z pierwszym tygodniem pracy na Majorce!