Zastanawiałyście się kiedyś, jak będzie wyglądało Wasze życie za 10 lub 20 lat? Albo jak będzie funkcjonować świat, gdy nasze dzieci przejdą na emeryturę? A może zawsze chciałyście choć odrobinę wpłynąć na to, jak przyszłe pokolenia będą postrzegać to, co dziś jest dla nas codziennością? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałyście twierdząco, to gorąco zapraszam na wpis, który sprawi, że inaczej spojrzycie na swoją (choć nie tylko swoją) przyszłość. Na końcu będę mieć dla Was całkowicie niecodzienną niespodziankę!

Liczy się tylko to, co tu i teraz? Niekoniecznie

Od jakiegoś czasu bardzo mocno promuje się życie chwilą i skupianie na tym, co tu i teraz. Mam jednak wrażenie, że wielu ludzi za bardzo wzięło sobie tę idee do serca. Robiąc coś dziś niemal natychmiast oczekują maksymalnych rezultatów. Liczy się dla nich tylko to co mają teraz! Nie za bardzo chcą przyjąć do wiadomości, że praca, którą właśnie wykonują może dać im efekty nawet za pół roku. A przecież to zupełnie normalne! Jeśli dziś, mimo przeklinania na wczesną porę wstaną wcześniej i pójdą na pobliską siłownie, to nie zobaczą w lustrze bardziej umięśnionej sylwetki już jutro z samego rana. Zobaczą ją po kilku miesiącach, a nawet po roku regularnych ćwiczeń. Jeśli zaś w przyszłym tygodniu zniechęceni i zmęczeni zrezygnują z kilku projektów, które mogłyby znacząco rozwinąć ich biznes, to brak nowych wpływów na konto, czy zmniejszające się zainteresowanie klientów również odczują dopiero za jakiś czas. Dlaczego więc mielibyśmy skupiać się wyłącznie na tym, co tu i teraz, skoro większość efektów i konsekwencji jest znacznie opóźniona w czasie?

Rozwijając swój biznes nie żyjemy przecież wizją, że już za moment będzie nas stać na większy dom, lepszy samochód, czy tropikalne wakacje. Decydujemy się na różne wyzwania, godzimy się na to by niejednokrotnie mieć pod górkę po to, by w przyszłości było nam lepiej! Co więcej nie robimy tego tylko dla siebie. Mamy na uwadze swoją rodzinę, dzieci i inne osoby, które być może kiedyś będą korzystać z naszego dorobku. No i bardzo często po prostu chcemy zostawić coś po sobie, bo nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie nam powiedzieć ostatnie słowo.

Oczywiście w życiu nie chodzi o to, by ciągle zastanawiać się nad tym co będzie. Spontaniczność, cieszenie się tym co mamy i docenianie bieżącej chwili jest świetne. Warto jednak mieć świadomość, że wszystko jest wynikiem naszych decyzji i podjętych działań, dlatego mamy ogromny wpływ na przyszłość, nie tylko swoją jako jednostki, ale i całego społeczeństwa. Trudno w to uwierzyć? Pomyślmy, gdybyśmy wszyscy wychodzili z założenia, że nie jesteśmy w stanie wpłynąć na to, jak będzie wyglądało życie przyszłych pokoleń, to nie mielibyśmy teraz samolotów, Internetu, telewizji, ratujących życie leków i szczepionek. Przecież nie wszystko co robimy, robimy wyłącznie dla siebie. Świat nie kończy się na tym, co tu i teraz! Każdego dnia budujemy przyszłość, w której będą żyć nasze dzieci, wnuki i dalsze pokolenia. Każdego dnia możemy więc przyczynić się do tego,  by żyło im się lepiej.

A gdyby tak wysłać wiadomość do… przyszłości?

Ostatnimi czasy firma Papiery POL wymyśliła bardzo ciekawią akcję o intrygującej nazwie „Wiadomość do przyszłości”. Brzmi to dość nieprawdopodobnie, ale biorąc w niej udział możemy dosłownie przekazać swoją wiadomość przyszłym pokoleniom! W jaki sposób? Wystarczy wejść na stronę www.papierypol.pl i pozostawić swoją wiadomość, która następnie zostanie wydrukowana na papierze i umieszczona w specjalnie do tego przygotowanej kapsule czasu. Przyznam szczerze, że osobiście bardzo spodobał mi się ten pomysł, bo nigdy nie słyszałam o podobnym projekcie. W dodatku takim, w którym może wziąć udział każdy, kto ma na to ochotę. Szybko zaczęłam więc zastanawiać się, co ja sama chciałabym napisać o sobie i świecie w którym żyję? Co w tym wszystkim uznałabym za najważniejsze? Już kolejnego wieczoru przygotowałam swoją wiadomość, ale ostatecznie postanowiłam, że wyślę ją razem z Wami 🙂 Umówmy się więc, że wspólnie zasilimy kapsułę jeszcze dziś! Pamiętajcie, że pracownicy, ani organizatorzy akcji nie będą czytali, sprawdzali, czy w jakikolwiek sposób wpływali na treść drukowanych informacji, można więc napisać przesłanie prosto z serca! Dlatego jeśli chcecie podzielić się swoimi przemyśleniami, czy wskazówkami lub po prostu macie ochotę przekazać przyszłym pokoleniom, jak wyglądał świat w roku 2017, to zachęcam Was gorąco do zajrzenia na stronę Papiery POL i poświęcenie kilku minut na stworzenie własnej wiadomości. Więcej o tej niezwykłej akcji możecie dowiedzieć się oglądając to video. Oczywiście udział w projekcie jest całkowicie darmowy J Jestem ciekawa, co o tym myślicie?

Jestem bardzo ciekawa, jaka jest jedna najważniejsza rzecz, jaką chciałybyście przekazać przyszłym pokoleniom? Jeśli tylko macie ochotę koniecznie podzielcie się nią w komentarzu 🙂