Planowanie projektów takich jak kursy, warsztaty, szkolenia, czy inne produkty sprzedawane online to bardzo złożona sprawa. Prepromocja, przygotowanie, sprzedaż, dystrybucja, czy praca z klientami to tylko część zadań, których musisz się podjąć, aby otrzymać wymarzone efekty. Jeśli prowadzisz własny biznes to doskonale wiesz jak ważne jest to, by za każdym razem podnosić sobie poprzeczkę i robić to jeszcze lepiej. W tym artykule znajdziesz wypowiedzi trzech przedsiębiorczych kobiet, które podzieliły się swoimi tajnikami planowania genialnych projektów. Jeśli chcesz poznać ich sekrety, to koniecznie przeczytaj ten wpis do końca, bo z pewnością znajdziesz tu wskazówki, które pomogą Ci w planowaniu Twoich własnych działań!

Zanim przejdę do zaprezentowania Ci konkretnych wypowiedzi chcę podkreślić, że Twoje efekty w dużej mierze są wynikiem tego, jak się do nich przygotujesz. Wypowiedzi dziewczyn potwierdzają, że dobry plan i odpowiednie działanie to klucz do sukcesu. Jeśli poświęcisz odpowiednią ilość czasu na przeanalizowanie dostępnych metod i na wybranie oraz wpisanie w swój harmonogram tych, które najbarsziej pasują do Twojego biznesu, to możesz być pewna, że Twoje rezultaty będą znacznie lepsze!

A teraz oddaję głos dziewczynom, które opowiedzą o swoich ostatnich projektach i doświadczeniach, jakimi w związku z nimi chciałyby się podzielić 🙂

Małgorzata Łata – Mydlane rewolucje

Mydlane Rewolucje

Moim ostatnim projektem było wprowadzenie do sklepu zapachowych tabliczek woskowych. Naturalny skład, łatwe przygotowanie. Tak jak lubię. Prosto i minimalistycznie. A do tego uroczo. Wszystkie wykonane ręcznie, jedyne w swoim rodzaju. Nie dość, że pięknie pachną, to jeszcze dekorują nasze wnętrze.

Pomysł na ten produkt zrodził się we mnie od kilku miesięcy. Informacji na temat wytwarzania takich tabliczek szukałam w świecie internetu. Jak zrobić, gdzie kupić. Okazało się, że to zupełna nisza na polskim rynku. Nie pozostało mi nic innego jak metodą prób i błędów zrobić swoje pierwsze tabliczki. Realizacja projektu została poprzedzona badaniem rynku. Zdecydowanie pomogła mi w tym moja społeczność na Facebooku oraz Instagramie. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. W moim przypadku świetnie się sprawdza komunikacja na Insta Stories za pomocą Instagrama. Mam wrażenie, że w tym kanale komunikacji społeczność jest najbardziej otwarta na wyrażanie własnych opinii.

Edyta Polak – Mój kawałek podłogi

Mój kawałek podłogi

Moim ostatnim projektem jest stworzenie grupy mastermindu biznesowego. Prowadzę bloga o zupełnie innej tematyce, jednak działając online od prawie 3 lat zdobyłam doświadczenie, które jest cenne dla osób początkujących. Postanowiłam szukać zainteresowanych w biznesowych grupach. Szybko przekonałam się jednak, że bez określonego planu i narzędzi zapomnę część przekazanych mi przez osoby zainteresowane szczegółów.

Przy rozmowach do pierwszej edycji mastermindu zaczęłam spisywać wszystkie informacje i nadałam im strukturę. Podzieliłam na kategorie typu branża, dostępność, poziom zaawansowania. Tylko dzięki temu mogłam odpowiednio dobrać członków grupy. Uzupełnianie informacji na bieżąco znacznie oszczędziło mój czas i ułatwiło dopasowanie różnych osób w odpowiednie grupy.

Przed każdą edycją tworzę też plan działania w Asanie. Rozpisuję daty i konkretne akcje, które muszę wykonać po kolei, by nie zostać przytłoczona nagłym nadmiarem zadań na jeden dzień. W ten sposób działam bez zbędnego stresu, a potencjalni uczestnicy są informowani o wszystkim na bieżąco.

Ewa Baryła – współzałożycielka WEM consulting sp. z o. o.

WEM Consulting

WEM consulting to my – trzy energiczne babki. Na co dzień prowadzimy szkolenia i projekty rozwojowe dla firm. Wierzymy w to, że przedsiębiorcze kobiety powinny się wspierać w osiąganiu sukcesu i właśnie dlatego postanowiłyśmy zorganizować bezpłatne warsztaty TYLKO dla kobiet: „Masz tę moc Kobieto”.

A jak powstał program? Zapytałyśmy znajome, nad czym chciałyby pracować na takich spotkaniach i wybrałyśmy narzędzia pod rozwój tych obszarów. Założyłyśmy, że projekt będzie się składał z 3 warsztatów, bo zależało nam na cyklu rozwojowym. Około 3 tygodni przed pierwszym warsztatem nakręciłyśmy krótką reklamę, którą umieściłyśmy na naszym Facebooku, stworzyłyśmy wydarzenie… i po kilku dniach okazało się, że mamy 90 chętnych pań, a miejsc kilkanaście. Po pierwszym spotkaniu dziewczyny polecały nas swoim znajomym i bilety na drugą część rozeszły się w ciągu 1 dnia! Poza tym po każdym warsztacie robiłyśmy film podsumowujący, który publikowałyśmy na FB i naszej stronie. Filmy docierały do coraz większej ilości kobiet i dzięki temu miałyśmy coraz więcej chętnych na warsztaty.Jak to się przekłada na nasz biznes? Dostajemy zapytania, czy takie i nie tylko takie warsztaty poprowadzimy dla firm.

Mam nadzieję, że doświadczenia i wskazówki dziewczyn sprawią, że spojrzysz na swój biznes nieco ineczej i zaczniesz działać bardziej strategicznie! A jeśli masz problem z odpowiednim zaplanowaniem swoich projektów i chciałabyś ułożyć harmonogram, który pozwoli Ci skupić się na działaniach, które sprawią, że Twoja praca nad produktami online, a także ich późniejsza promocja i sprzedaż będzie naprawdę efektywna, to zapisz się i weź udział w najnowszym szkoleniu online „Jak zaplanować pracę nad produktem online, by stworzyć i sprzedać go z sukcesem?”.

Szkolenie odbędzie się już 26 czerwca (wtorek) o 20:00! Po szkoleniu każda z zapisanych osób otrzymuje również dożywotni dostęp do nagrania oraz notatki w formie PDF.

KLIKNIJ, ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE ONLINE