Żyjemy w czasach, gdzie wymyślono już wiele genialnych rzeczy. Wszystko rozwija się w zdumiewającym tempie. Świat potrzebuje kreatywnych ludzi, którzy będą napędzać to zjawisko. Nie wiem czy zwróciłyście na to uwagę, ale obecnie obok komunikatywności, kreatywność to najczęstsza zaleta pojawiająca się w CV. No tak, niestandardowe pomysły przydadzą się w wielu fachach. Szkoda, że często są jedynie słowem na papierze. Ot tak, po prostu kreatywność jest na czasie.

Nie ważne, czy jest to chwilowy trend, czy coś, co obecnie faktycznie zaczęło się bardzo liczyć. Warto rozwijać swoją kreatywność, bo jest ona źródłem wielu wspaniałych dokonań. Co jeśli nie należysz do najbardziej twórczych osób na świecie? Skorzystaj z moich pomysłów.


5 sposobów na rozwój kreatywności:
1. Twórz mapy myśli – metoda, którą stosuje od pewnego czasu. Doskonale sprawdza się przy opracowywaniu artykułów na bloga, pisaniu prac zaliczeniowych, wymyślaniu nowych projektów. Rozrysowując swoje pomysły aktywujesz lewą półkule mózgu. Mapy myśli pozwalają spojrzeć na dane zagadnienie z nowej perspektywy i uruchomić lawinę pomysłów. Pamiętaj, im więcej kolorów użyjesz, tym lepiej!
2. Rób zapiski – nie wiem jak u Ciebie, ale ja na najlepsze pomysły wpadam zawsze w najmniej odpowiednich momentach. Niestety, równie szybko się ulatniają. Warto zawsze mieć przy sobie coś do pisania, pomocny okaże się nawet notatnik w telefonie. Zapisuj pomysły, inspirujące cytaty, ciekawe spostrzeżenia. To wszystko przyda Ci się w fazie tworzenia 🙂
3. Otaczaj się kreatywnymi ludźmi – nic nie jest tak dobrym źródłem kreatywnych pomysłów, jak ludzie, którym niecodzienne pomysły nie są obce. Otaczaj się nimi, rozmawiaj, pytaj. I kładź się spać z głową pełną pomysłów!
4. Przeprowadź burzę mózgów – kolejna doskonała metoda. Nie ważne, czy poszukujesz rozwiązania dla określonego problemu, tworzysz listę rzeczy, które chciałabyś zrobić w wakacje, czy chcesz ułożyć plan nauki francuskiego. Burza mózgów jest dobra w każdej sytuacji. Zapisuj wszystkie pomysły. Nie oceniaj! Zrobisz to w kolejnej fazie. Nie blokuj się myślami: „to bez sensu”, „to niewykonalne”. Skoro pomysł pojawił się w Twojej głowie, to znaczy, że jest sposób, żeby go zrealizować!
5. Próbuj nowych rzeczy – może pójdziesz z koleżankami do nowej kawiarni, wypróbujesz nową dyscyplinę sportu, czy zamiast jechać 7 raz do Zakopanego, na majówkę tym razem wybierzesz Wrocław? Próbowanie nowych rzeczy sprawia, że poznajemy inną rzeczywistość, zaczynamy interesować się nowymi rzeczami, zdobywamy zainteresowania. Bez zainteresowań ciężko o kreatywność.
Mam nadzieję, że wykorzystasz te proste rady i pozwolisz swojej kreatywności się rozwijać. Kreatywnego myślenia da się nauczyć, ale tak jak z mięśniami – sama się nie wypracuje. Wykorzystaj tą cechę w pracy, związku, codziennym życiu. Niestandardowość jest cenna!