Nadszedł czas żeby podzielić się z Wami najbardziej fantastycznym wydarzeniem tego roku. Otóż za niespełna 3 tygodnie, 25 września, przeprowadzam się na Majorkę! Spokojnie, nie na zawsze, tak dobrze zdecydowanie nie mam 😉 Spędzę jednak nieco ponad miesiąc na wyspie, która dwa lata temu zupełnie oczarowała mnie pięknymi widokami, niesamowicie bogatą roślinnością i klimatem, który sprawiał, że uśmiech po prostu nie schodził mi z twarzy. Z dzisiejszego wpisu dowiecie się dlaczego zdecydowałam się na tą krótką wyprowadzkę, co zamierzam tam robić i jaki projekt w związku z tym dla Was szykuję. Zapraszam do lektury!

Zacznę od tego, że na swojej liście marzeń już od dawna mam pozycję  „Pomieszkać przynajmniej przez miesiąc za granicą”. Już od młodzieńczych czasów marzyło mi się, by wyruszyć z Polski na dłużej, niż standardowe urlopowe 2 tygodnie. Jestem osobą, która zdecydowanie musi przetestować wiele miejsc, zanim wybierze to, w którym osiedli się na stałe. Dodatkowo, jak zapewne wiecie, podróżowanie jest dla mnie jedną z najlepszych rzeczy w życiu, więc taki miesiąc na pięknej wyspie, którą uwielbiam jest po prostu spełnieniem moich marzeń.

Co tak właściwie będę tam robić?

Przede wszystkim wraz z moim chłopakiem chcemy spróbować czegoś zupełnie nowego. Zamierzamy przetestować pracę zdalną, która nie będzie oznaczała siedzenia we własnych czterech ścianach. Zazwyczaj na wszelkich wyjazdach po prostu skupiam się na relaksie i nawet nie biorę ze sobą laptopa, teraz będzie inaczej. Zaplanowałam już pracę na ten okres, co więcej, będę tam tworzyć nowy produkt 🙂 Skłamałabym jednak gdybym powiedziała, że nie planujemy żadnego wypoczynku, przynajmniej tydzień mamy zamiar przeznaczyć na totalne wakacje. Wiecie, trochę nad tym myślałam i doszłam do wniosku, że póki jesteśmy młodzi i nie mamy większych zobowiązań to warto trochę pokorzystać z życia, przeżyć coś innego, może nawet odrobinę szalonego.

Od lat podziwiam cyfrowych nomadów, którzy zwiedzają świat, a jednocześnie stale zarabiają na swoje utrzymanie. Uważam, że jeśli ktoś do pracy potrzebuje jedynie laptopa i dostępu do Internetu, to zdecydowanie powinien z tego przywileju korzystać. Niestety, choć biznes online daje ogrom korzyści, to zdecydowana większość przedsiębiorców prowadzących tego typu działalność nie decyduje się na to, by wyjść poza utarte ramy. Myśląc o tym wpadł mi do głowy pomysł na projekt, który chociaż częściowo pokaże Wam prawdziwe oblicze takiej pracy i pozwoli choćby przez chwilę zastanowić się, czy nie warto czasem spakować walizki i zrobić czegoś zupełnie innego.

#biznespodpalma

Tak naprawdę sama nie wiem, jak tego typu styl pracy sprawdzi się u mnie. Dlatego przez ten miesiąc postanowiłam regularnie dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Każdego tygodnia na fanpage’u pojawi się post oznaczony hasztagiem #biznespodpalma, w którym zdam Wam dłuższą relację z tego, jak wyglądał ostatni tydzień, jakie są moje przemyślenia i co koniecznie powinny wziąć pod uwagę osoby decydujące się na taką przygodę. W pierwszym tego typu poście, chcę podpowiedzieć Wam jak zaplanować taki wyjazd i jakie warunki powinno spełniać miejsce w którym się zatrzymamy. Po moim powrocie na blogu pojawi się podsumowanie, w którym opiszę Wam absolutnie wszystkie zaobserwowane przeze mnie plusy i minusy oraz dostarczę Wam garść mam nadzieję bardzo cennych wskazówek. Częściowo cała akacja będzie dziać się również na Instagramie, gdzie możecie na bieżąco mnie śledzić.

Oczywiście w tym wszystkim nie chodzi o to, by chwalić się widokami i tym, że udało mi się zerwać z rutyną. W dzisiejszych czasach, kiedy mamy ogrom możliwości nie jest to żadne wielkie osiągnięcie. Bardzo chcę jednak zainspirować Was i zmotywować do kreowania swojej rzeczywistości według WŁASNEGO planu. A tylko odwaga i testowanie nowych rzeczy, pozwalających wyjść całkowicie poza własną strefę komfortu daje tę możliwość. Poza tym skoro wyjeżdżam i Wy też w jakiś sposób możecie z tego skorzystać, to czemu nie?

Mam nadzieję, że zainteresuje Was tego typu projekt. Cieszę się, że będę mogła pokazać Wam biznes z nieco innej, bardziej niestandardowej perspektywy. Dajcie znać, czy będziecie śledzić #biznespodpalmą i koniecznie napiszcie, jakie informacje byłyby dla Was szczególnie interesujące. Chcę żeby posty tworzone w ramach tego projektu zapewniły Wam ciekawą i konkretną wiedzę 🙂