Ten rok zleciał mi niesamowicie szybko! Dokładnie pamiętam jak bawiłam się na ostatnim Sylwestrze, a tu już szykuję się do następnego. To jakiś kosmos! Muszę przyznać, że w ciągu tych minionych 12 miesięcy wydarzyło się naprawdę sporo. Postanowiłam sporządzić dokładne podsumowanie tego co się działo – swoich dokonań, sukcesów, ale i zwykłych rzeczy, z których jestem ogromnie zadowolona. I wiecie co? Odkąd spisałam to wszystko, cieszę się jeszcze bardziej! Zapraszam Was do zapoznania się z moim podsumowaniem i gorąco namawiam do tworzenia własnych!

Nie jest to moje pierwsze podsumowanie roku, które publikuję na blogu. Dwa lata temu opisałam Wam sukcesy, jakie udało mi się odnieść w 2013 roku.  Z kolei w styczniu dodałam bardzo osobisty bogaty w prywatne zdjęcia wpis o tym, czego nauczyłam się w 2014 roku. Jeśli nie widziałyście któregoś z tych podsumowań, to zapraszam! Uwielbiam tworzyć takie treści, bo dzięki temu nie tylko wiem, jak wiele przeżyłam w ciągu minionych miesięcy, ale też w każdej chwili mogę zrobić sobie mały powrót do przeszłości i zwyczajnie powspominać 🙂

Jak już pisałam na początku, ten rok był pełen wrażeń i nowych wyzwań. Sama nie wiem, jak to wszystko zmieściłam w ciągu krótkich 12 miesięcy. Pracowałam naprawdę dużo, ale nie mam z tym problemu. Wręcz przeciwnie, praca mnie napędza i sprawia, że chcę robić jeszcze więcej. Poniżej przedstawiam Wam kilka najważniejszych biznesowo-blogowych wydarzeń z 2015. Na końcu dzielę się również planami na nadchodzący rok.

Pierwsze produkty

W tym roku zdecydowanie wszystko ruszyło z kopyta. Wydałam aż 3 własne produkty (w tym jeden zupełnie darmowy, dostępny dla tych, którzy w okresie przedświątecznym nabyli mojego e-booka). Jestem bardzo zadowolona, bo zarówno poradnik Kobiecy biznes. Jak założyć i rozwinąć własną działalność? jak i kurs Zorganizuj swoje życie w 30 dni zbierają pozytywne opinie. Te wszystkie informacje zwrotne sprawiły, że nabrałam ochoty na dalsze tworzenie własnych produktów. Nigdy nie pomyślałabym, że praca nad nimi może być tak wciągająca!

Własne warsztaty

Pisałam o tym już kilkakrotnie, ale tej informacji zdecydowanie nie mogło zabraknąć w rocznym podsumowaniu. 18 lipca miałam okazję przeprowadzić pierwsze samodzielnie skonstruowane warsztaty na temat biznesu. Wszystko odbyło się podczas spotkania dla blogujących mam – Blogowe Love. Myślę, że na pewno nie będą to moje ostatnie warsztaty. Ze względu na dużą ilość projektów w tym roku odpuściłam sobie ich dalszą organizację, ale w 2016, kto wie?

Rozwinięcie bloga

Ten rok zdecydowanie przyczynił się do wzrostu ilości czytelniczek, które regularnie tu zaglądają. Sam blog również stał się bardziej dopracowany. Powstały nowe kategorie, a ja przestałam się skupiać wyłącznie na tematyce biznesu i samorozwoju i od czasu do czasu pozwalam sobie na bardziej prywatne i nieco luźniejsze wpisy. Wydaję mi się, że dojrzałam blogowo, a przez to przestałam się trzymać sztywnych, ograniczających mnie reguł. Zrozumiałam, że Po Sukces Na Szpilkach jest moim miejscem i mogę pisać o czym tylko zechcę. Jeśli raz na jakiś czas przyjdzie mi ochota podzielenia się z Wami choćby podsumowaniem mojego tygodnia, to czemu nie?

Debiut przed kamerą

2015 rok był również czasem przekraczania własnych barier. Musicie wiedzieć, że absolutnie nigdy nie lubiłam wystąpień przed kamerą i tego jak się prezentuję się na nagraniach, dlatego wszelkie filmy z wesela, czy innych uroczystości na których byłam gościem nigdy nie były dla mnie super-przyjemne do oglądania. Najchętniej przewijałabym wszystkie momenty z sobą w roli głównej 😀 I choć w minionym roku udało mi się nagrać dla Was krótkie życzenia świąteczne, to jednak postanowiłam na dobre przełamać swój lęk i na początku marca wraz z koleżanką zasiadłam przed kamerą i stworzyłam…

Własny program na YouTube

No właśnie, stworzyłam własny program, który był emitowany na YouTube. Ideą W Poszukiwaniu Sukcesów było dostarczanie motywacji ludziom w oparciu o wywiady z osobami, które odniosły sukces w wybranej dziedzinie.  Program był o tyle innowacyjny, że każda rozmowa odbywała się w miejscu zamieszkania/pracy naszego gościa, wiec fundowałyśmy sobie podróże po Polsce z całym filmowym ekwipunkiem. Niestety po nagraniu 5 odcinków musiałyśmy zrezygnować z dalszego rozwoju naszego kanału, bo ilość czasu jaki był potrzebny na dojazdy, realizację nagrań i późniejszy montaż znacznie przekroczył nasze oczekiwania. Mimo wszystko cieszę się, że spróbowałyśmy. Póki co projekt jest zawieszony. Jestem pewna, że jeszcze kiedyś do niego wrócę, ale pewnie już w nieco innej formie. W ubiegłym roku ruszyłam także z własnym kanałem na YouTube i od czasu do czasu coś tam się pojawia.

Pierwszy wywiad

Dzięki W Poszukiwaniu Sukcesów miałam okazję udzielić swojego pierwszego wywiadu, który ukazał się na blogu Marty – Kobieta w e-biznesie. To było dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Kolejny wywiad ukazał się kilka miesięcy później na portalu VitWoman i dotyczył moich dotychczasowych projektów i planów na przyszłość. Ta rozmowa również bardzo mi się podobała i jeśli ktoś jest ciekawy, dlaczego stworzyłam Po Sukces Na Szpilkach to odsyłam właśnie tam.

Facebookowa grupa dla kobiet zainteresowanych własnym biznesem

3 czerwca spontanicznie stworzyłam własną grupę na Facebooku, która skierowana jest do kobiet, które mają własny biznes lub dopiero mają zamiar go rozpocząć. Na dzień dzisiejszy należy tam 2320 członków i powoli dogania to liczbę fanów na moim fanpage’u! Grupa ta okazała się fantastycznym pomysłem. Służy głównie wymianie doświadczeń i zdobywaniu wiedzy na temat zakładania i rozwoju własnej działalności. Dziewczyny, które się tam zebrały są naprawdę aktywne i pomocne, więc rozpiera mnie duma gdy tam zaglądam!

Oczywiście w minionym roku działo się dużo więcej. Uczestniczyłam w spotkaniach blogowych takich jak SeeBloggers, bloSilesia, czy Smok Blog. Brałam również udział w krakowskiej Wielkiej Wymianie Kontaktów (w trakcie której gościem specjalnym była Izabela Makosz), w wykładzie motywacyjnym Łukasza Jakóbiaka, a także w wielu spotkaniach networkingowych, między innymi w Kawie Kreatorek i Śląskich Latających Kręgach. Poznałam osobiście kilka blogerek, między innymi Olę (Pani Swojego Czasu), Agnieszkę (LifeManagerka), Edytę (Edyta Zając). Oprócz tego udało mi się nawiązać kilka ciekawych współprac. Poza wymienionymi wcześniej wywiadami stworzyłam kilka wpisów gościnnych, a także artykułów dla magazynów i portali. Było również wiele sukcesów i niesamowitych przeżyć w życiu prywatnym. To jednak zachowam dla siebie 🙂

A co z planami na kolejny rok?

Muszę przyznać, że jest ich wiele i jak zaczęłam wpisywać je do kalendarza (pomyślicie, że upadłam na głowę, ale zrobiłam to już 1 grudnia), to stwierdziłam, że pracowity rok, to jednak dopiero przede mną. W planach mam głównie organizację drugiej edycji kursu Zorganizuj swoje życie w 30 dni! Nie wiem jeszcze jak to zrobię i czy nadal będzie miał on formę mailową, ale na pewno ukaże się w kwietniu. Poza tym planuję przeprowadzić swój pierwszy webinar! To będzie wiązało się z pokonaniem kolejnych barier, ale mam nadzieję, że będziecie mi dopingować i nie rozłożę tego po całości 🙂 W tym roku postanowiłam, że w 2016 stworzę komplet produktów, które będą dostępne w stałej sprzedaży. Szkoda mi trochę kursu, który znika z bloga po dwóch tygodniach, bo kolejne zainteresowane osoby, które potem piszą do mnie nie mogą już do niego dołączyć. Dlatego pojawi się kilka rzeczy, które będzie można nabyć w każdej chwili. O jednej z nich napomknęłam Wam przy okazji wpisu na temat moim narzędzi do planowania. Ale nie tylko produkty chodzą mi po głowie. W nowym roku pojawi się kilka darmowych upominków. Pierwszy z nich trafi prawdopodobnie do subskrybentów mojego newslettera.

To tylko kilka rzeczy, które szykuję dla Was w najbliższym czasie. Spore zmiany planuję również w życiu prywatnym. Chcę żeby 2016 podobnie jak 2015 był rokiem zmian i nowych wyzwań. Uważam, że minione 12 miesięcy było dla mnie bardzo owocne. Zrealizowałam naprawdę dużo projektów, które dały mi ogrom satysfakcji, ale i wiedzy. Jaki był Wasz 2015 rok? Jeśli na swoim blogu sporządziłyście podobne podsumowanie to śmiało zostawcie linka, chętnie dowiem się, co się u Was działo 🙂 Jeśli nie macie bloga to po prostu napiszcie o tym w komentarzu. Życzę Wam, żeby nadchodzący rok był dla Was pełny sukcesów, osobistego rozwoju, pokonywania własnych lęków i radości, która towarzyszyć Wam będzie każdego dnia!

PS. Na koniec podrzucam Wam moje graficzne podsumowanie roku, które bardzo spodobało się Wam na Faceobooku. Możecie zobaczyć je tutaj. Infografikę można dodatkowo powiększyć klikając na lupkę.