Mam wrażenie, że ostatnio na moim blogu ciągle pojawiają się podsumowania. Staram się być na bieżąco i choć dziś planowałam napisać zupełnie inny artykuł, to iście szalony tydzień jaki mam teraz, wymusił na mnie mniej ambitną formę. W sumie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo ten wpis i tak miał się ukazać, a dodatkowo lipiec był na tyle ciekawy, że ogromną przyjemnością będę przypominać sobie wszystkie wydarzenia, jakie miały miejsce w minionym miesiącu. Poza tym jestem bardzo ciekawa, jak Wam minęła  pierwsza połowa wakacji! To co, zaczynamy?

Największy sukces

Moim niekwestionowanym, największym sukcesem minionego miesiąca jest wywiad z Mateuszem Grzesiakiem, który ukazał się na blogu. Cieszyłam się ogromnie, gdy dowiedziałam się, że cały ten plan dojdzie do skutku! Jestem niesamowicie dumna i nadal nie mogę uwierzyć, że Po Sukces Na Szpilkach doczekał się takiego gościa 🙂 Efekt wywiadu też jest bardzo zadowalający, Mateusz udzielił mi naprawdę wyczerpujących i merytorycznych wypowiedzi na wiele interesujących tematów dotyczących biznesu i rozwoju osobistego. Jeśli jeszcze nie czytałyście tego co dla Was przygotowaliśmy, to serdecznie zapraszam do inspirującej lektury.

recenzja-psychologii-sprzedazy

Praca

W lipcu poczyniłam ogromny krok biznesowy. Jestem bardzo szczęśliwa, a jednocześnie trochę przerażona 🙂 Cały czas powtarzam sobie jednak, że najważniejsze, to iść do przodu. Po wakacjach ruszam z kopyta z wieloma nowymi projektami. Formy jednego z nich nie widziałam nigdzie indziej. Póki co zdradzę tylko, że będzie dotyczył biznesu z zupełnie nowej strony, a całość będę realizować tutaj i na fanpage’u. Na samą myśl mam motylki w brzuchu, wielką nadzieję, że bardzo Wam się spodoba!

Nowy projekt na blogu

Wakacje zaowocowały u mnie blogowym powiewem świeżości. Na co dzień piszę artykuły sama i bardzo dobrze się z tym czuję, ale nie mam nieograniczonej wiedzy i zawsze chętnie uczę się od innych. Zresztą często namawiam Was do tego samego. Postanowiłam, więc że co jakiś czas na moim blogu będzie pojawiał się nowy wpis z serii Pomysł na biznes. Dokładniej będzie to cykl wywiadów z przedsiębiorcami prowadzącymi ciekawe biznesy, które można uruchomić w Polsce nie posiadając specjalnego doświadczenia, czy specjalistycznej wiedzy.

Wypowiedzi gościnne

Miesiąc temu pisałam o tym, że tego typu wypowiedzi to już chyba tradycja i jak się okazuje, rzeczywiście tak jest! W lipcu udzieliłam kolejnego wywiadu, tym razem dla portalu Przedsiębiorcza, gdzie opowiedziałam między innymi o tym, czym jest dla mnie sukces, dlaczego postanowiłam poruszać na blogu tematykę biznesu, czy traktuję blogowanie jako swój zawód, co innego robię na co dzień i z jakich swoich dokonań jestem najbardziej dumna. Wpadnijcie koniecznie na Przedsiębiorczą i dajcie znać, co myślicie o naszej rozmowie 🙂

Prywatnie

W lipcu w końcu udało mi się trochę pozwiedzać. Nie były to żadne dalekie wyprawy, ale naprawdę nie mogłam już wysiedzieć w domu. Nie wiem, czy wiecie, ale ja naprawdę uwielbiam podróże. Gdybym mogła wybrać tylko jedną rzecz, którą będę robić do końca życia, to poważnie zastanowiłabym się nad zwiedzaniem całego świata. Jeśli długo gdzieś nie wyjeżdżam (czytaj miesiąc), to duszę się ogromnie i praca zaczyna mnie bardzo męczyć. Aż mam ochotę rzucić wszystko i prysnąć w Bieszczady 😉 Tym razem było podobnie i przełamując zupełnie swoje słabości i lęk wysokości zaliczyłam świetny szlak górski w Szczyrku. Świeże powietrze, piękne widoki i smaczne jagody na każdym kroku, czy może być lepiej? 🙂 Dla tych, którzy wolą wodę od gór polecam piękne jezioro Paprocańskie, przy którym podczas jednego z weekendów wypoczywałam, wylegując się na hamaku. Klimat tam naprawdę sielankowy 🙂

szczyrk-malinowa-skala

Ciekawe artykuły, które polecam

Podobnie jak w zeszłym miesiącu, miałam naprawdę niewiele czasu na czytanie innych blogów, ale trafiłam na kilka artykułów, które naprawdę mnie zaciekawiły. Pierwszy z nich to wpis Agnieszki, która opisała swoje doświadczenia związane z trzema latami freelancingu. W wielu jej wypowiedziach mogę spokojnie znaleźć swoje opinie, tym bardziej, że we wrześniu również stuknie mi trzy lata, odkąd pracuję w domu. Kolejną dobrą lekturą był wpis Weroniki, która świetnie opisała typy klientów, z którymi nie chce współpracować. Zgadzam się ze wszystkim, też przechodzą mnie ciarki na myśl o pracy z takimi osobami, szczególnie z „biednymi myszkami”!

Wpisy na blogu

Jak naprawdę wygląda zdobywanie pierwszych zleceń? – krótki, szczery poradnik dla tych, którzy pracę na swoim mają jeszcze przed sobą. Niestety pozyskiwanie pierwszych klientów i praca we własnych czterech ścianach to nie bułka z masłem i lepiej się o tym dowiedzieć zawczasu!

Wywiad z Mateuszem Grzesiakiem i recenzja „Psychologii sprzedaży” – opisane powyżej.

Podsumowanie miesiąca #4 – czerwiec okazał się bardzo relaksującym miesiącem, biorąc pod uwagę to, co działo się u mnie od początku tego roku. Jeśli macie ochotę przeczytać, jak minął mi początek wakacji, to zapraszam.

Jestem ciekawa jak Wam minął lipiec? Może byłyście na jakimś wymarzonym urlopie, albo zrobiłyście coś ciekawego dla siebie lub swojego biznesu? Piszcie koniecznie!