Jest połowa lipca, a ja dopiero teraz przychodzę do Was z podsumowaniem zeszłego miesiąca, jednak jak to mówią, lepiej późno, niż wcale. Po raz pierwszy od kiedy publikuję tu swoje podsumowania muszę stwierdzić, że był to czas mniej pracowity, a to z tego względu, że dokończyłam kilka dużych projektów i drugą połowę miesiąca miałam znacznie luźniejszą. Ale jeśli mnie znacie, to wiecie doskonale, że nie przeleżałam tego czasu na kanapie (chociaż zdecydowanie udało mi się dużo bardziej wypocząć). Jesteście ciekawe co działo się u mnie w czerwcu? Zapraszam na podsumowanie miesiąca i zachęcam do dzielenia się Waszymi przeżyciami z ostatniego czasu!

Praca

Czerwiec zdecydowanie był miesiącem nawiązywania nowych kontaktów. I nie chodzi tu tylko o współprace (chociaż te też były bardzo owocne). W zeszłym miesiącu po raz kolejny doceniłam wartość grup facebookowych. Mam dość ambiwalentne uczucia jeśli chodzi o promowanie się za ich pośrednictwem, ale uważam, że są genialnym miejscem do poznawania ludzi z różnych branż. To właśnie dzięki grupom w czerwcu poznałam kilka kobiet, które prowadzą wspaniałe, kreatywne biznesy. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co robią i mam szczerą nadzieję poznawać jak najwięcej takich osób!

Nie do końca wiem, czy podciągnąć to wydarzenie pod sekcję „Praca”, ale w zeszłym miesiącu uczestniczyłam w ciekawym wyzwaniu Santi, które pomogło mi jeszcze lepiej uporządkować swoje cele zawodowe. Wyzwanie bazowało na wiedzy przekazywanej przez Todda Hermana. Jestem ciekawa, czy któraś z Was też brała w nim udział? 🙂

wyzwanie-satni

Blog

Na blogu działo się dość sporo. Po pierwsze przeprowadziłam ostatnią już edycję kursu „Zorganizuj swoje życie w 30 dni”. Tym razem w całej akcji wzięło dwa razy więcej uczestniczek niż poprzednio (!), co wymagało ode mnie podwójnego zaangażowania, ale jestem bardzo zadowolona i dumna z efektów dziewczyn. Muszę przyznać, że trochę tęsknie za tymi codziennymi mailami, które do nich wysyłałam 🙂 W czerwcu sporo czasu spędziłam też nad obmyślaniem nowego projektu blogowego, który jest już w realizacji i o którym na pewno napiszę Wam więcej w lipcowym podsumowaniu.

Po dwóch latach przyszedł też czas na odświeżenie fanpage’a. Grafika, która miała być tam tylko „na chwilę” zdecydowanie zasiedziała się zbyt długo. Od dawna miałam ochotę ją zmienić, ale zawsze brakowało mi czasu, aby się tym zająć. W końcu za pośrednictwem jednej z grup (po raz kolejny mi pomogły!) znalazłam graficzkę Kasię z biura projektów graficznych Sweet Beet, która wykonała dla mnie nowy banner, który zdecydowanie bardziej pasuje do stylistyki bloga. Taki tam mały tuning na wakacje 😉

banner-po-sukces-na-szpilkach

Wypowiedzi gościnne i polecenia

Oczywiście nie mogło obyć się bez tego bym nie wtrąciła gdzieś swoich trzech groszy, ostatnio to norma 😉 Tym razem miałam okazję opowiedzieć o tym, jak wygląda mój typowy dzień. Uważam, że to świetny temat i zawsze ogromną przyjemność sprawia mi czytanie tego typu artykułów. Jeśli jesteście ciekawe, czy zrywam się skoro świt, co robię i jak organizuję sobie codzienną pracę, to zapraszam na portal Przedsiębiorcza. Oprócz mnie swoje sekrety wyjawiły: Joanna Ceplin, Alina Moskwa, Ola Budzyńska i Kasia Sidor. Same przyznajcie, doborowe towarzystwo!

Ku mojemu zadowoleniu w czerwcu moja aplikacja Todo doczekała się kolejnego polecenia, tym razem jako przydatne narzędzie w pracy copywritera. Sama zajmuję się między innymi copywritingiem i cóż, potwierdzam opinię Jerzego 😉

Prywatnie

Tak jak wspominałam we wstępie w zeszłym miesiącu w końcu udało mi się trochę odpocząć. W pełni poczułam letnią atmosferę i swoje „biuro” z wielką radością przeniosłam… na balkon. Laptop, koktajl truskawkowy, słońce i nic więcej do szczęścia nie było mi potrzebne. Dodatkowo podczas jednego z weekendów miałam okazję odwiedzić świetne miejsce należące do terenu OSiR „Skałka” w Świętochłowicach. Dużo zieleni, woda, przyjemne alejki wśród drzew – genialna sprawa na letni wypad. No i można poszaleć na weakboardzie! Polecam wszystkim mieszkankom Śląska.

skalka-swietochlowice

Ciekawe artykuły, które polecam

Choć ostatnio bardzo zaniedbuję wszelkie blogi nad czym szczerze ubolewam, to udało mi się przeczytać kilka godnych polecenia artykułów. Podczas lektury pierwszego z nich zdałam sobie sprawę, że jeśli wierzyć wszystkim zasadom, to bycie bogatą w moim przypadku jest tylko kwestią czasu 😉 Serio! Jeśli chcecie poznać 15 rzeczy, które pomogą Wam w osiągnięciu przyjemnej dla oka liczby zer na koncie, to koniecznie przeczytajcie artykuł Andrzeja. Cieszę się, że po krótkiej przerwie zajrzałam też na bloga Life Managerka, bo z nieukrywaną radością odkryłam, że nikt jeszcze tak trafnie nie opisał zasad jakimi się kieruję, jak zrobiła to właśnie Agnieszka, tworząc swój kodeks freelancera. Kolejny ciekawy artykuł na który trafiłam zawierał kilka przydatnych wskazówek odnośnie tego jak pozyskać sponsora. Oczywiście nie takiego od jeansów 😉 Zajrzyjcie, jeśli planujecie zorganizować jakieś większe wydarzenie.

Wpisy na blogu

Wpisów na blogu było w zeszłym miesiącu wyjątkowo dużo. Jeśli któryś z nich przegapiłyście, to poniżej znajdziecie krótką ściągawkę w ostatnio opublikowanych tekstów.

Jak zorganizować pracę nad kilkoma projektami? – znacie powiedzenie, że im więcej ma się na głowie, tym człowiek staje się bardziej efektywny? Zdecydowanie coś w tym jest! Kluczem jest umiejętne zarządzanie swoją pracą i czasem. Od jakiegoś czasu wykorzystuję prosty schemat, który pozwala mi wydajnie działać na kilku obszarach. Wypróbujcie i dajcie znać, jak sprawdza się u Was!

Co powinna zawierać strona internetowa dla biznesu? – przeraża mnie, kiedy kolejny raz podczas konsultacji dowiaduję się, że moja klientka nie ma własnej strony, a (o zgrozo!) jej główna promocja odbywa się przez Internet. Dlatego właśnie stworzyłam wpis, w którym opisałam dokładnie, co powinna zawierać wirtualna wizytówka naszego biznesu. Do przeczytania i zastosowania!

Jak radzić sobie z krytyką? – artykuł, który wzbudził duże zainteresowanie. Nic dziwnego, temat ten jest ogromnie ważny i ponadczasowy. Wiele osób ma problem z tym, że negatywne zdanie otoczenia sprawia, że rezygnują z realizacji swoich planów i marzeń. Przytoczę tu bardzo istotny fragment tekstu, który przygotowałam: „Pamiętajcie, że nikt za Was życia nie przeżyje i dopóki ktoś nie płaci za Was rachunków, nie wychowuje Waszych dzieci i nie stara się za Was, nie może decydować o tym, jak będziecie funkcjonować”. Po więcej zapraszam do wpisu.

Podsumowanie miesiąca – tutaj chyba więcej wyjaśniać nie trzeba. Jeśli jesteście ciekawe, jak minął mi maj, to zerknijcie. Zdradzę tylko, że zrobiłam kilka naprawdę ciekawych rzeczy i po raz kolejny wyszłam poza swoją strefę komfortu!

5 skutecznych sposobów, które zwiększą ruch na Twoim blogu – zebrałam swoją blisko trzyletnią wiedzę i wybrałam kilka najmniej oczywistych metod na pozyskanie nowych, zaangażowanych czytelników. U mnie przyniosły one świetne efekty, ciekawa jestem jak będzie u Was!

Tak właśnie minął mi czerwiec. A jak Wy rozpoczęłyście wakacje? Co ciekawego zrobiłyście? Co planujecie na kolejne miesiące? Piszcie 🙂 Ja na lipiec przygotowałam coś naprawdę świetnego, efekty niebawem!